E mërkurë, 20 Janar, 2021
0 C
Tirana

VIDEO/ Kafshoi në krah kundërshtarin, futbollisti i Lazio e pëson keq

Mbrojtësi i skuadrës së Lazio, Patric është gjobitur me 10 mijë euro pasi kafshoi në krah futbollistin e Lecces, Giulio Donati.

Ngjarja u regjistrua gjatë ndeshjes së mbrëmshme mes dy skuadrave, ku Lazio u mposht me rezultatin 1-2. Në minutat e fundit të ndeshjes, mbrojtësi spanjoll i bardhekaltërve kafshoi në krah Donatin.

Pas këtij akti, arbitri e ndëshkoi atë me kartonin e kuq. Gjithashtu ai është pezulluar me 4 ndeshje për këtë veprim.

Patric i ka kërkuar falje kundërshtarit të tij me anë të një statusi në Instagram.

“Giulio Donati të kërkoj ndjesë për gjestin që bëra, ishte mungesë kthjelltësie. Për më tepër të uroj shumë fat ty dhe skuadrës tënde për pjesën e mbetur të kampionatit”, shkroi ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...