E hënë, 26 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

(VIDEO) Ish-deputeti i LSI-së shfaqet me armë! Mesazh i koduar?

Pasionit për armët e zjarrit nuk mund t’i shpëtojnë as politikanët. Disa prej deputetëve në vitet më parë qarkullonin me armë zjarri madje i kanë marrë dhe në Kuvend si ishte rasti i plagosjes së Azem Hajdarit nga Gafur Mazreku. Fotoja e famshme e Luan Ramës i ciki shfaqej me Fatos Nanon dukë bërë qitje. Por dhe rasti i deputeti Gent Strazimiri i ciki u shfaq me armë në brez në protestën që u mbajt kohë më parë për pengimin e ndërtimit të këndit të lojërave në kodrat e liqenit artificial në kryeqytet.

Këtë herë më armë zjarri është shfaqur ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Flamur Çelaj i cili ka publikuar në rrjetet sociale foto dhe video me armë në dorë.

Çelaj ka postuar një video në rrjetin  social “Instagram” ku tregon pasionin e tij për sportin e qitjes.

Bashkëngjitur me postimet që ish-deputeti ka bërë shkruan: “Dita e fushës së qitjes”.

Akoma nuk dimë nëse është vërtet një pasion i Çelajt, apo një mesazh i koduar ndaj kundërshtarëve.

A lejohen që këto video të publikohen në rrjete sociale? A duhet nisur hetimet për nxitje dhune?

Këtë e kanë në dorë organet e drejtësisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kroaci/ Albin Kurti viziton të plagosurit, nesër Kosova në ditë zie

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vizitoi në spital, të plagosurit nga aksidenti tragjik i mëngjesit të kësaj të diele. Në deklaratën për mediat, ai...

Më e fortë PD-ja pas Kuvendit, por më e vogël elektoralisht…

Nga Eduard Zaloshnja Pak pikëpyetje kishte para kuvendit të PD-së se ç’do të ndodhte me propozimet e rivalëve të Bashës për ndryshimet rrënjësore në statutin...

Golem/ Shpëtohen nga mbytja dy vajza, pushuesit shmangin tragjedinë

Dy vajza të moshave 10 dhe 17 vjeç, nga Elbasani, u shpëtuan nga mbytja sot në plazhin e Golemit. Ndërhyrja e Policisë, pushuesve dhe mjekëve...

Fauci: doza e tretë e vaksinës e nevojshme për një kategori të caktuar

VOA/Anthony Fauci, zyrtari më i lartë amerikan për sëmundjet infektive,tha të dielën se amerikanët që e kanë sistemin e imunitetit të dëmtuar mund të...

Ballkanizmi i ambasadorëve të perëndimit

Nga Andi Bushati Ambasadorët kryesorë të perëndimit në Tiranë janë bërë sot protagonistë të një parade turpi që reket tu’a shesë shqiptarëve sapunin për djathë....