E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Vendimi/Ndryshime në qeveri, emërohen tre zëvendësministra

Këshilli i Ministrave emëroi dje tre zëvendësministra të rinj. Në bazë të nenit 100 të Kushtetutës dhe të ligjit “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e kryeministrit Edi Rama, Këshilli i Ministrave vendosi emërimin e Denada Seferit si zëvendësministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Po ashtu, Këshilli i Ministrave emëroi edhe Enio Civicin zëvendësministër të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, ndërsa Vilma Bello u emërua zëvendësministre e Turizmit dhe Mjedisit.

“Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi që Z. Enio Civici emërohet zëvendësministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

 

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi që Znj. Vilma Bello emërohet zëvendësministër i Turizmit dhe Mjedisit”, thuhej në njoftimin e qeverisë.

Sakaq, me propozim të kreut të qeverisë, Këshilli i Ministrave vendosi që Bardhylka Kospiri, e cila kishte postin e zëvendësministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, të lirohet nga kjo detyrë.

“Vendim për lirim nga detyra. Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi që Znj. Bardhylka Kospiri, zëvendësministër i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, të lirohet nga kjo detyrë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”, thuhet në vendimin e qeverisë.

Lexo edhe :   Nuk u plotësuan kërkesat!/Përgjysmohen urbanët në Tiranë
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...