E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Era e fortë shemb minaren e xhamisë në Turqi (VIDEO)

Shirat e rrëmbyeshëm dhe erërat e forta, kanë vështirësuar jetën në Turqi. Prej ditësh, Turqia është përfshirë nga moti i keq.

Stuhitë kanë mbërthyer pjesën jugperëndimore të vendit. Erërat e forta kanë rrëzuar çatitë e disa shtëpive dhe dyqaneve.

Një video e cila është bërë virale, tregon momentin kur dy minaret e xhamisë Otogar të Turqisë, u rrëzuan nga një stuhi e fortë të martën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....