E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Vatra e zjarrit në Shëngjin u afrohet banesave, nisen me urgjencë zjarrfikëset nga Tirana

Situata në Lezhë duket të jetë përkeqësuar, pasi mësohet se është riaktivizuar para disa orësh vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit.

Për shkak të terrenit malor, ka pasur vështirësi nga forcat zjarrfikëse për izolimin e vatrës së zjarrit.

Ndërkohë që në terren për ndihmë ndodhen edhe policia dhe ushtria. Gjithashtu me urgjencë drejt Shëngjinit janë nisur zjarrfikëse nga Tirana, Shkodra dhe Mirdita.

Kujtojmë se vetëm në ditën e sotme, janë regjistruar 3 vatra zjarri në vendin tonë: në Lezhë, Roskovec dhe Gjirokastër. Pak më parë u njoftua se zjarri masiv që shkrumboi 1 ha pisha në Klos, më në fund u arrit të vihej nën kontroll dhe të shuhej.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...