E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Varane te Mançester Junajtid/ Klubi anglez jep detajet e transferimit

Rafael Varane do të jetë futbollisti më i ri i Mançester Junajtid. Lajmin e bëri të ditur vetë klubi anglez përmes një njoftimi, duke lajmëruar për arritjen e marrëveshjes me mbrojtësin francez.

Një goditje tjetër për Junajtid në merkato, pas asaj të Xhadon Sanço nga Dortmundi.  Marrëveshja është arritur mbi bazën e 50 milionë eurove, dhe Varane do të firmosë për 4 vite me ‘’djajtë e kuq’’, dhe një vit tjetër rinovim si opsion shtesë.

”Manchester United është i kënaqur të njoftojë se klubi ka arritur marrëveshje me Real Madrid për transferimin e mbrojtësit ndërkombëtar francez dhe fituesit të Kupës së Botës, Raphaël Varane, me kusht që të përfundohen kushtet mjekësore dhe të lojtarit.”, njofton klubi.

Lajmi ka bërë bujë të madhe duke i pritur mjaft mirë nga tifozët e Junajtid të cilët tani më kanë një lider në mbrojtje. Duket se pandemia nuk e ka prekur klubin anglez pasi së bashku me PSG-në po shpenzojnë shifra të çmendura këtë verë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...