E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Vaksinohet “live” eksperti amerikan, Fauci: Është e sigurt, simbol i shpresës

Epidemiologu i famshëm amerikan, Anthony Fauçi ka marrë vaksinën anti-Covid publikisht.

Ai ka marrë vaksinën e Moderna, ndërsa në mesazhin e parë pas vaksinimit është shprehur se ishte “një nder” për të dhe se vaksina është një simbol i shpresës për Amerikën dhe botën.

Pas vaksinimit Fauci, ka inkurajuar të gjithë personat që të marrin vaksinën, pasi ajo është e vetmja mënyrë për t’i dhënë fund pandemisë.

“Unë dua të inkurajoj të gjithë ata që e kanë mundësinë të vaksinohen, pasi kjo është një mbulesë mbrojtjeje në këto momente dhe mund t’i jap fund kësaj pandemie,” tha Fauci.

Epidemiologu, dozën e dytë të vaksinës pritet që ta marrë pas 28 ditësh. Ndërkohë që ditën e djeshme ishte Presidenti i zgjedhur Joe Biden dhe Zonja e parë, Jill e morën vaksinën publikisht në Delaware.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...