E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Vetëvritet oficeri i sigurisë së Putinit, rasti i dytë brenda muajit

Ditën e sotme në kryeqytetin e Rusisë, Moskë, ka kryer vetëvrasje zëvendës shefi i një prej departamenteve të Shërbimit të Sigurisë Federale (FSO), që njihet si shërbimi që ruan presidentin rus, Vladimir Putin.

Kjo është vetëvrasja e dytë brenda muajit në FSO, çka sjell edhe më tepër dyshimet, kur dihet që në këtë njësi pranohen personat më të përgatitur.

Sipas mediave ruse, trupi i nënkolonelit u gjet në rrugën Tsandera në Moskë. Në fund të nëntorit, një tjetër oficer, Mikhail Zakharov qëlloi veten me armë zjarri gjatë shërbimit të tij.

Kolegët e Zakharovit e lidhën vetëvrasjen e tij me kushtet e këqija të punës, rritjen e orarit të punës dhe indiferencën e Gardës ndaj të punonjësve.

Kjo është vetëvrasja e dytë brenda muajit në FSO, çka sjell tepër dyshime se çfarë është duke ndodhur në Kremlin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...