E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

Ulet numri i viktimave nga koronavirusi, 641 raste të reja

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë nga Tirana dhe Gjirokastra.

Sipas raportit ditor, të infektuar me koronavirus janë shënuar edhe 641 pacientë, nga 3.530 testime të kryera.

Nga virusi janë shëruar edhe 379 persona, ndërsa raste aktive janë 25.745.

Aktualisht në 4 spitalet COVID po trajtohen 280 pacientë.

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

182 raste në Tiranë, 50 raste në Durrës, 38 raste në Vlorë, 35 raste në Shkodër, 29 raste në Kavajë dhe Lushnje, 24 raste në Fier, 22 raste në Lezhë, 20 raste në Korçë, 19 raste në Elbasan, 18 raste në Berat, 14 raste në Mat, 13 raste në Krujë, 12 raste në Kamëz, 10 raste në Librazhd, 9 raste në Tropojë, 8 raste në Pogradec dhe Sarandë, 7 raste në Kukës, 6 raste në Kurbin, Dibër, Bulqizë, Kuçovë, Vorë, 5 raste në Gramsh, Shijak, Cerrik, Poliçan, 4 raste në Delvinë dhe Peqin, 3 raste në Vau i Dejës, 2 raste në Pukë, Mirditë, Rrogozhinë, Mallakastër, Gjirokastër, Ura Vajgurore, Divjakë, Belsh, Prrenjas, Memaliaj, Maliq, Patos, Dropull, Këlcyrë, 1 rast në Has, Përmet, Tepelenë, Malësi e Madhe, Skrapar.

Viktima – Nuk e kanë fituar betejën me COVID19: 3 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Gjirokastra, të moshave 52-80 vjeç.

Të shëruar – Në 24 orët e fundit janë shëruar 379 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 39,625 që nga fillimi i epidemisë.

Të shtruar në spitale – Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 280 pacientë, 33 në terapi intensive nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

COVID-19 – Statistika (15 Janar 2021)

Lexo edhe :   Ju del testi negativ edhe pse jeni të infektuar? OBSH: Ja çfarë duhet të dini

Raste të reja ditore        641

Të shëruar në 24 orë      379

Të shtruar në spitale      280

Lexo edhe :   Ju del testi negativ edhe pse jeni të infektuar? OBSH: Ja çfarë duhet të dini

Humbje jete në 24 orë   4

Testime ditore              3530

Testime totale            307,638

Raste pozitive             66,635

Raste të shëruara       39,625

Raste Aktive                25,745

Humbje jete                 1265

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   14827

Fier        1893

Shkodër   1407

Durrës  1447

Lezhë    1030

Vlorë     1019

Korçë      909

Elbasan  1002

Berat     826

Dibër     538

Gjirokastër 465

Kukës    382

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Nëse Rama merr 71 mandate pa prekur votën, do jap dorëheqjen si President

Ilir Meta: ''Nëse më 25 prill Rama merr 71 mandate pa prekur votën, më 26 prill unë do jap dorëheqjen si President i Republikës...

A do të ketë një 2-Mars tjetër? Ja si përgjigjet Presidenti Meta

Ilir Meta: Nuk kam pasur kohë të mendoj për këtë gjë, por nuk e di a do më zërë gjumi sot, por do përpiqem...

”Nuk ishte vetëm”/ Flet kamerieri që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofisë

Personi që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofias, kamerieri i lokalit me inicialet K.Gj., ka treguar se 66-vjeçari nuk ishte vetëm ditën që...

Kreu i OBSH: Shtetet bëjnë gabim të madh nëse mbështeten vetëm te vaksina

Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se rritja e madhe e rasteve të reja me koronavirus në 57 shtete, vjen si pasojë e varianteve të...

Kreu i PE: Të gatshëm të ndihmojmë Shqipërinë në luftën kundër Covid-19

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka reaguar pas takimit në Bruksel me kryeministrin Edi Rama. Sipas Sassoli, institucioni që ai drejton dha “ok”-in për...