E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Udhëheqësi i ISIS tregon fytyrën pas 5 vitesh dhe betohet: Do hakmerremi (Video)

Një burrë që besohet të jetë udhëheqësi i Shtetit Islamik ISIS ka guxuar të dalë para kamerave duke u zotuar se do hakmerret për humbjen e territorit të saj.

Abu Bakr al-Bagdadi nuk është parë që nga viti 2014, kur ai shpalli nga Mosuli krijimin e një “kalifati” mes Sirisë dhe Irakut.

Në këtë video, ai pranon humbjen në Baghuz, bastionin e fundit të grupit në rajon.

Nuk është e qartë kur u regjistrua video. ISIS thotë se ka ndodhur në prill. Video u postua në rrjetin e mediave al-Furqan të grupit.

Gjithashtu, ai flet për sulmet e Pashkëve të së dielës në Sri Lanka, si dhe premtimet e besnikërisë nga militantët në sulmet në Burkina Faso dhe Mali.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...