E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

U21/ Sula eviton humbjen e Shqipërisë në minutat e fundit ndaj Andorrës (Video)

Kuqezinjtë e Alban Bushit kanë arritur të marrin pikën e parë në ndeshjen e dytë në fazën kualifikuese për Euro 2021. Në përballjen me Andorrën kuqezinjtë kanë shmangur humbjen falë një goli të shënuar në minutat e fundit të takimit të luajtur.

Pas disfatës 2-1 të pësuar në shtëpi kundër Turqisë, kuqezinjtë kanë arritur të marrin një pikë me shumë vuajtje në transfertë.

Jordi Alaez, lojtari që nuk mundi të bënte dot asgjë në 17 minutat e luajtura kundër Shqipërisë së Bulkut, ka qenë protagonisti i takimit të sotëm me dy gola.

Ai ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 19 -të dhe ka realizuar golin  e fitores në minutën e 55-të pasi Imeri ka barazuar përkohësisht për Shqipërinë në të 53-ën.

Kur mendohej se Shpresat do të merrnin një tjetër rezultat zhgënjyes, Sula ka gjetur golin e barazimit në minutën e 86-të, duke përfituar nga një pakujdesi e mbrojtjes vendase.

Ky rezultat ka ndihmuar kuqezinjtë të ngjiten në vendin e tretë të renditjes së Grupit 3, me pikë të barabarta me Andorrën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...