E premte, 23 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

U tha se dha dorëheqjen/ Flet drejtori i Spitalit të Kavajës

Përparim Daiu, drejtor i Spitalit të Kavajës ka bërë dy përgënjeshtrime pak minuta më parë në një lidhje telefonike me studion e lajmeve të “Fax News”.

Ai se lajmet për dorëheqjen e tij janë spekulime pasi ai vazhdon detyrën, ndërsa për çështjen e karantinës që është përfolur se do të ngrihet në spitalin që ai drejton, ka thënë se nuk ka asnjë shkresë zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë.

“Tani në bazë të portaleve jam unë, por vazhdoj detyrën, nuk kam dhënë dorëheqjen, janë të pavërteta lajmet. Nga aludimet unë flas zyrtarisht, nuk ka asnjë shkresë zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë që Spitali i Kavajës do të jetë karantinë. Ju flas me kompetencë dhe përgjegjësinë më të plotë.

Nuk ka asnjë rast të paraqitur për koronavirus si i dyshuar, por masat janë marrë në përshtatje me këshillat e OBSH janë afishuar tabelat dhe posterat me këshilla. Ne nuk merremi me aludime, asnjë urdhër, asnjë shkresë nuk ka ardhur, qytetarët të jenë të qetë. Spitali i Kavajës është në varësi të Ministrisë së Shëndetësisë që është edhe urdhëruese, por ju thashë që asnjë kërkesë dhe asnjë shkresë nuk ka ardhur për këtë çështje”, tha Daiu. /Fax News

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   E rëndë në plazhin e Golemit, mbytet një 67-vjeçar

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...