E martë, 21 Shtator, 2021
19.9 C
Tirana

U shpall në kërkim nga policia, Gjykata jep masën e sigurisë për administratorin e ‘Gega Oil’

Gjatë ditës së sotme, Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë ndaj administratorit të Gega Oil, Paulin Gega.

Gegës i është caktuar masa ‘Detyrim për t’u paraqitur’, teksa mësohet se ai është vetëdorëzuar ditën e mërkurë.

Administratori Gega u shpall pak ditë më parë në kërkim nga policia, pasi ndaj tij rëndonin akuzat për evazion fiskal në përmasa të konsiderueshme.

Në një reagim për mediat, administratori i ‘Gega Oil’, tha se nuk ishte në arrati, por me pushime me familjen dhe se do të ishte i gatshëm për drejtësinë.

Pas këtij sqarimi për mediat, Gega i nisi një letër ministres së Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj, që të pastrohej emri i tij, duke i mohuar akuzat që rëndonin ndaj tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...