E martë, 7 Korrik, 2020
29 C
Tirana

U shndërrua në një ikonë mode, ja arsyeja pse futbollisti mbante syze në fushë

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Manjani del me deklaratën e fortë për Ramën dhe Thaçin

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, çdo ditë e më shumë përcjell deklarata në forta në rrjetin social Facebook. Ai thotë se Rama dhe Thaçi kanë...

Shqiptari i parë që caktohet nga Papa Françesku në trup diplomatik

Dom Artur Kola është caktuar nga Papa Françesku të shërbejë në Përfaqësinë Papnore në Republikën e Bregut të Fildishtë. Sipas “Vatican News” ai është meshtari...

Aksident i rëndë, ndërron jetë 28-vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur së fundmi në Shkodër, ku për pasojë ka ndërruar jetë një 28-vjeçare. Ngjarja ndodhi në rrugën Shkodër-Bardhaj në vendin...

Shtimi i rasteve/ Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me Asociacionin e Komunave të Kosovës. Gjatë takimit online, Hoti iu prezantoi kryetarëve të komunave...

Rama publikon fotot: Projekti më i ri i Rilindjes Urbane të Vlorës

Kryeministri Edi Rama së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka prezantuar “Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë”, i cili është projekti më...

Pandemia/ A do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë? Meta zbulon lëvizjen e radhës

Gjatë raportimit të tij të përjavshëm përpara gazetarëve, presidenti Meta u shpreh se është i gatshëm që të mbledhë Këshillin e Sigurisë për çështjen...

“Pandemia ekziston, sëmur, merr jetë”/ Brataj: 5 këshilla që duhet t’i ndiqni

Për të gjithë skeptikët, Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj shkruan në rrjetin social Facebook, se koronavirusi ekziston, infekton, sëmur dhe merr jetë. Brataj radhit...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

Futbollisti holandez, Edgar Davids ka lënë gjurmë në futbollin Evropian, jo vetëm si një lojtar i jashtëzakonshëm por edhe si një ikonë mode.

Davids është një nga futbollistët e vetëm të cilët kanë mbajtur syze gjatë zhvillimit të ndeshjeve. Edhe pse për futbollistin kjo nuk ishte një zgjedhje, pasi në 1999-ën ai pati një problem në nervin optik.

Fatmirësisht doktorët e diagnostikuan herët problemin dhe Davids mori një trajtim të shkëlqyer. Shikimi i tij u stabilizua, por sytë e tij mbetën të dobët. E vetmja mënyrë që ai mund të kthehej në fushë ishte që ai të mbante syze.

Lexo edhe :   Futbollisti goditet nga rrufeja gjatë stërvitjes (FOTO-VIDEO)

Syze të zeza, portokalli, të verdha. Davids e ktheu problemin e tij në një ikonë mode duke u kthyer në një idhull për tifozët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Duhej të martohesha këtë vit”, disa nuse dalin në protestë

Pandemia e koronavirusit ka bërë që dasmat në të gjithë botën të anulohen ose shtyhen, disa nga izolimi dhe të tjera për shkak të...

Takimet e 10-12 korrikut/ Grenell: BE ka mbështetjen tonë, t’i hiqen vizat Kosovës

I dërguar i posaçëm i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka folur lidhur me iniciativën e fundit të BE-së për rikthimin e dy...

BE jep 15 milionë euro grante për bizneset e goditura nga pandemia

Bashkimi Evropian i ka dhënë 15 milionë euro grante Shqipërisë dhe vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor. Përmes një postimi në rrjetet sociale, delegacioni i...

Pasi Kanye shpalli kandidaturën për president, Kim Kardashian shfaqet me një “look” të ri

Ka zgjatur fare pak eksperienca e Kim Kardashian si flokëkuqe, pasi ajo është rikthyer sërish në origjinë dhe ditën e sotme është fotografuar me...

Masakër mjedisore në Vjosë, lumi gërryhet pa leje

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës masakrën mjedisore në Lumin Vjosë, ku firma që po shfrytëzon barbarisht këtë lumë, nuk kishte leje. Qindra kamionë...