E mërkurë, 23 Shtator, 2020
20 C
Tirana

“U shit, tradhtoi”, Zaida Çobo tregon të pathënat pas ngjarjes me të birin

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Londër/ Arrestohen tre shqiptarë, kishin disa shtëpi hashashi

Policia britanike ka arrestuar tre shqiptarë. Ata merreshin me kultivimin e hashashit dhe janë kapur duke kultivuar bimën narkotike në disa shtëpi. Personat e...

Vrau shoferin e fugonit me thikë në zemër, Arbër Kote nuk pranohet në burgun e Durrësit

Arbër Kote, i cili u arrestua pasi vrau me thikë në zemër shoferin e një fugoni, nuk është pranuar në paraburgimin e Durrësit. 26-vjeçari i...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Mamaja e djalit të dhunuar nga Policia e Shtetit, Zaida Çobo, ka reaguar sërish pas takimit me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliun.

Çobo, nëna e 15-vjeçarit të dhunuar nga efektivëtm që ngriti edhe një padi për Drejtorin e Policisë së Shtetit Ardi Veliun,  thotë se është tronditur shumë nga opinioni publik.

E ftuar në programin “Historia ime”, në TV Klan, Zaida rrëfeu se takimi u kërkua nga Ardi Veliu, për t’i kërkuar ndjesë për videon. Ajo shton se nuk e priste reagimin dhe komentet e publikut pas këtij takimi, dhe është lënduar shumë.

Intervista

Mirela Milori: Ju u takuat me të. E kërkoi ai takimin?

Zaida Çobo: E kërkoi ai.

Mirela Milori: Si shkoi takimi?

Zaida Çobo: Realisht, përtej të vërtetës, pavarësisht se shumë gojëdhëna ka dhe po dëgjoj gjithandej që flasin. Unë personalisht e ndjeva që vërtet kërkoi takim për të kërkuar ndjesë mua personalisht. E ndjeva se në një farë mënyre njeriu duket kur flet, kur kontakton, mënyra si e interpreton atë që nxjerr nga goja dhe unë e ndjeva që ai e ndjente vërtet që të më kërkonte ndjesë. Takimi ishte shumë i shkurtër, ndërkohë më tha që unë doja të të kërkoja ty personalisht ndjesë, pastaj ta bëja publike. Pasi e bëri publike, unë atë pjesë nuk e prisja që e bëri vetë publike, tek Drejtoria e Përgjithshme e Policisë.

Mirela Milori: Po, u bë një foto publike!

Zaida Çobo: Nuk e prisja fare, nuk e dija fare që do funksiononte dhe kjo pjesë. Më erdhi mirë, sepse ishte diçka që unë e kërkoja që ditën e parë.

Mirela Milori: Që ta takoje?

Zaida Çobo: Po, që ta takoja. Jo vetëm që ta takoja, por që në momentin e parë që mua më kanë marrë nga televizoni, gazetare ka qenë, nuk e mbaj mend dhe më tha e ke parë ç’ka bërë drejtori, jo i thashë, më ço pak linkun. Që në momentin e parë që e pashë, unë e marr direkt drejtorin në telefon dhe nuk ma ngriti. Që në momentin e parë doja ta vërtetoja, të kontaktoja me të dhe t’i thoja çfarë po ndodh.

Mirela Milori: Dhe thjesht u kërkua një ndjesë? E pranove?

Zaida Çobo:  Patjetër!

Mirela Milori: E ke kaluar këtë histori? Si e përpunon tani këtë histori?

Zaida Çobo: Kjo më ka lënduar akoma më tepër!

Mirela Milori: Reagimi i njerëzve?

Zaida Çobo: Reagimi i njerëzve, i opinionit publik më ka lënduar goxha. Të vret opinioni publik.

Mirela Milori: Pra të ka vrarë opinioni pas fotos. Në momentin që ti je takuar me zotin Veliu dhe ai kërkoi ndjesë, këtë pjesë opinioni e ka deformuar?

Zaida Çobo: E ka deformuar, jo vetëm opinioni, por edhe portalet e kanë deformuar në mënyrën më ekstreme. Jo u shit, jo tradhtoi, mua më vjen çudi kë tradhtova, më vjen çudi kë shita. Më vjen çudi përse mund të marrë lekë nën dorë, kur ndërkohë unë atij zotërie ja marr lekët me të gjitha të drejtat e mia në gjyq. Ky është një konceptim shumë i palogjikshëm dhe për këtë më vjen për të ardhur keq si funksionojmë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Largim masiv i të rinjve, 24 mijë persona nën 34 vjeç kanë aplikuar për azil 20 muajt e fundit

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga shtetet e Bashkimit Europian dhe të tjera...

Trafikanti i drogës i dënuar me vdekje, arratiset përmes tubave të ujërave të zeza

Një trafikant kinez i drogës i dënuar me vdekje në Indonezi bëri një arratisje të guximshme javën e kaluar duke bërë një tunel  përmes...

Korçë, automjeti përplas për vdekje burrin që po ecte me kalë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen u shënua mëngjesin e kësaj të mërkure në fshatin Neviçisht të Korçës. Një automjet ka përplasur një burrë...

FOTO/ Ndryshimi i Alvin Berishës gati 1 vit pas kthimit nga kampi Al-Hol

Të gjithë e mbajmë mend historinë e 11-vjeçarit, Alvin Berisha, i cili doli nga “kampi i ferrit” Al Hol në Siri. Por si duket...

Vala e dytë e C*vid prek Spanjën, 241 vdekje në 24 orë

Një ndër shtetet Europiane më të prekura me koronavirus është dhe Spanja, e cila në 24 orët e fundit ka pasur një numër të...