E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

U shërua nga koronavirusi, 40-vjeçarja rezulton të jetë infektuar sërish

Pasi u shërua nga koronavirusi, një grua nga Japonia ka rezultuar sërish pozitive me virusin vdekjeprurës.

40-vjeçarja, e cila punon si guidë turistike po udhëtonte me një autobus me turistë nga Wuhan, kur u infektua për herë të parë. Ajo u konfirmua me koronavirus më 29 janar.

Ndërkohë, më 6 shkurt ajo rezultoi negative duke dalë kështu nga spitali, edhe pse kishte ende kollë. Një javë pasi doli nga spitali nuk kishte simptoma, por u vizitua tek mjeku më 21 shkurt sepse kishte dhimbje fyti dhe kraharori.

Të mërkurën, ajo rezultoi pozitive për koronavirusin për herë të dytë. 40-vjeçarja është personi i parë në Japoni dhe një nga shumë pak në të gjithë botën që rezulton dy herë me koronavirus

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...