E hënë, 18 Janar, 2021
-2 C
Tirana

U prezantua sot tek skuadra e re, ylli i ‘La Ligas’ rezulton pozitiv me koronavirus

Pak pasi firmosi me skuadrën e re të Real Sociedadit, David Silva ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lojtari bëri testin te skuadra e Sociedadit dhe tashmë duhet t’i nënshtrohet të gjitha mjekimeve të duhura. Sipas mediave spanjolle, ai nuk do të mundet t’i bashkohet skuadrës deri në momentin që të testohet negativ.

Kampioni i botës u prezantua ditën e sotme në skuadrën e re. Ai foli para mediave dhe bëri fotot zyrtare në stadiumin e Sociedadit.

Silva la ekipin e Manchester City-t dhe firmosi me skuadrën spanjolle, duke lënë menjanë bisedimet dhe ofertën e Lazios.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...