E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

U infektua me koronavirus, Donald Trump shtrohet me urgjencë në spital

Pak orë pasi u raportua në mediat e huaja se presidenti Donald Trump është infektuar me koronavirus së bashku me bashkëshorten e tij, vjen lajmi se gjendja e tij është përkeqësuar.

Një zëdhënës i tij tha më herët se gjendja e tij shëndetësore është mbajtur nën kontroll, por për fat të keq atij i është dashur që të transferohet në spital. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se Trump është shtruar në Qendrën Kombëtare Mjekësore Ushtarake “Walter Reed”.

“Ai ka shfaqur shenja lodhjeje, por ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore”, tha mjeku i Shtëpisë së Bardhë, në deklaratën e lëshuar nga sekretarja për shtyp, Kayleigh McEnany.

Sakaq, zonja e Parë, Melania Trump ndodhet e karantinuar në banesën e saj dhe është në gjendje të mirë shëndetësore. Gruaja e presidentit të SHBA-ve, ka vetëm kollë të lehtë dhe dhimbje koke.

Dyshohet se çifti Trump është infektuar nga këshilltarja e presidentit, Hope Hicks. Pjesa tjetër e familjes së presidentit ka rezultuar negative në testin për koronavirusin.

Lajmi jo i mirë për familjen Trump vjen pak më shumë se një muaj para zgjedhjeve presidenciale, ku ai do të përballet me sfiduesin demokrat, Joe Biden. Ky i fundit ka kryer testin e COVID-19, dhe ka rezultuar negativ.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...