E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

U gjet pa shenja jete/ 45-vjeçari, vëllai i gjyqtarit të shkarkuar nga Vettingu

Zbardhen detaje të reja në lidhje me 45-vjeçarin Eltion Lazaj, i cili u gjet paraditen e sotme në qytetin e Vlorës, pas shenje jete brenda në automjetin e tij.

Mësohet se viktima është vëllai ish-gjyqtarit Artan Lazaj, i shkarkuar nga vettingu më 11 gusht të vitit 2018.

Ish-gjyqtari i Gjykatës së Tiranës, u shkarkua pasi sipas anëtarëve të KPK-së, kishte fshehur pasurinë. Po ashtu, ai është njëri nga gjyqtarët që Ambasada e SHBA-së iu kishte refuzuar vizën.

Viktima, dy ditë pa shkuar në shtëpi

45-vjeçari u gjet nga disa kalimtarë të rastit, pa jetë pranë zonës së njohur si ‘Rruga e re’. Eltion Lazaj, kishte dy ditë pa u kthyer në shtëpinë e tij.

Nga kqyrja paraprake e trupit të viktimës, nuk ka pasur shenja dhune apo dëmtime të tjera. Dyshohet se 45-vjeçari ka vdekur si pasojë e asfiksisë pasi ka shkuar në gjendje të dehur në automjetin e tij.

“Sot, rreth orës 10:50, në lagjen “Osman Haxhiu”, Vlorë, është gjetur në mjetin e tij nga familjarët, pa shenja jete shtetasi E. L., 45 vjeç, i cili nga të dhënat e para dyshohet se ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale. Nga këqyrja paraprake e trupit të tij, nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të tjera”, informoi policia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...