E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Alizoti kundra Bashës: Zgjedhjet në PD të mos zhvilloheshin në 13 qershor

Deputeti i Zgjedhur i Partisë Demorkatike, Tomor Alizoti ka qenë kundra vendimit që zgjedhjet për kreun e ri të kësaj force politike, të zhvilloheshin në 13 qershor.

I ftuar në emisionin ”Kjo Javë” në ”News 24”, Alizoti tha se kjo garë po zhvillohet shumë herët, dhe duhet të ishte shtyrë për një periudhë të mëvonshme.

Ndër të tjera, Alizoti kritikoi edhe kandidatët për keyetar të PD-së, për të cilët tha se nuk po diskutojnë për ide apo alternative

Tomor Alizoti: ”Kjo është zgjedhja e tij. Nuk kam qenë dakord që kjo të zhvillohej kaq Mendoj se ishte shumë shpejt. Kjo garë ishte shpejt. Gara ka filluar dhe unë thashë një gjë që dua. S’po shoh diskutime mbi ide, vizion apo alternativa, por fjalime mbi cilësi personale. Një parti, si PS-ja, nuk është më e majtë. E majta objekt të saj ka klasën punëtore. PS është ultra-liberalë. Është parti e cila shtyp më shumë shtresat në nevojë. Dua që PD të jetë parti e djathtë, me konceptet e saj. Këtë quaj garë, kur njerëzit shprehin vizionin.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...