E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Arsenali vendos për Xhakën, ja cila do të jetë e ardhmja e tij

E ardhmja e Granit Xhakës, do të jetë larg Arsenalit. Klubi anglez e ka vendosur tashmë dhe mesfushori nuk është në planet për sezonin e ardhshëm.

Te Arsenali kanë vendosur për lëvizjet që do bëjnë në merkato dhe fillimisht po punohet për largimet. Në listën e lojtarëve që pritet të largohen, është Xhaka, së bashku me Genduzi, Torreiran dhe Uillian.

Në gjurmët e Xhakës është vënë Roma, me trajnerin Murinjo, që thuhet se e kërkon në skuadrën e tij për sezonin e ardhshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...