E premte, 22 Janar, 2021
12 C
Tirana

U ekzekutua nga efektivi i policisë, Basha mbërrin në shtëpinë e Klodian Rashës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbërritur në familjen Rasha, e cila humbi sot djalin më të vogël, 25-vjeçarin Klodianin. Mësohet se Basha ka shkuar të ngushëllojë familjen për humbjen e madhe, ngjarje e cila tronditi sot të gjithë Tiranën.

Partia Demokratike ka reaguar herë pas herë për ngjarjen e rëndë, ku mesnatën e kaluar efektivi i policisë Nevaldo Hadëraj vrau me armë zjarri Klodian Rashën.

Selia blu e ka konsideruar këtë ngjarje si pasojë e një shteti policor të drejtuar nga kryeministri Edi Rama.

Gjate ngushëllimit në familjen Rasha, mësohet se kryetari demokrat e ka dënuar ashpër vrasjen e të riut, duke kërkuar “vënien para përgjegjësisë jo vetëm të atyre që kanë qëlluar mbi të, por mbi të gjithë strukturën drejtuese të policisë dhe kryeministrit, që arrogancën dhe brutalitetin e tij e ka injektuar në çdo hallkë të zinxhirit shtetëror”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...