Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Turqi/ Nëna hedh foshnjën në koshin e plehrave, ja çfarë kanë kapur kamerat

Një nënë e re nuk e ka menduar dy herë, por ka marrë foshnjën e saj dhe e ka hedhur tek koshi i plehrave. Ky rast i rëndë ka ndodhur në Turqi, e ndërsa foshnja është shpëtuar nga kalimtarët e rastit. Kanë qenë kamerat në rrugë që kanë filmuar çdo gjë, duke zbardhur krimin makabër.

Kamerat e sigurisë në një rrugë në lagjen “Gaziosmanpasa” të Stambollit, kanë kapur momentin kur nëna hedh në koshin e plehrave foshnjën e sapo lindur. Pas verifikimit të pamjeve filmike, policia ka zbuluar identitetin e saj, duke mësuar edhe historinë që fshihet pas këtij krimi.

Kanë qenë kalimtarë të rastit që kanë dëgjuar të qarat e foshnjës që vinin nga koshi i plehrave. Sapo kanë parë foshnjën, menjëherë kanë njoftuar policinë. Mediat turke shkruajnë se ka dyshime se gruaja ka lindur në orët e vona të mbrëmjes, dhe disa orë me vonë, ka hedhur foshnjën e saj.

Vajza deklaroi në polici se i trembej babait, prandaj edhe ndërmori një veprim të tillë. Po kështu, kamerat kanë kapur edhe momentin kur ajo vuan dhe qan pasi largohet nga koshi i plehrave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...

Vlorë/ Shkrumbohet mjeti në pronësi të një 58-vjeçari

Një automjet tip “Mercedes-Benz” është shkrumbuar plotësisht nga flakët rreth orës 02:35, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije...

Mot me diell, temperatura deri në 31 gradë celsius për sot

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese. Por në orët e...