E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

Tre pyetje për Gent Cakajn

Nga: Erion Malaj

Disa pyetje për Ministrin në detyrë të Evropës dhe Punëve të Jashtme, zotin Gent Cakaj:

Pikë së pari, a e keni vënë re se në laptopin tuaj dhe një nga kompjuterat e zyrës, nuk ekziston në hartë vendi juaj i origjinës, Kosova?

Së dyti, a e keni vënë re sa persona publik si Dua Lipa, Rita Ora etj kanë çuar zërin dhe kanë firmosur një peticion për të vendosur Kosovën në hartë ashtu si i takon?

Së treti, a e dini se Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë ka derguar shkresë zyrtare për këtë ofendim që i bëhet vendit?

Së fundmi, duke qenë se për ju thanë se ishit një ndër njerezit më inteligjentë që na paska bota (dhe pse Naimi po te ish gjallë do ti kish thënë nja dy fjale) ju lutem na tregoni çfarë keni bëre ju për të ndikuar që Kosova të jetë ne hartën e sistemeve IOS, si shtet sovran dhe i pavarur.

Unë kam besim se ju keni ngritur zërin me shkresa zyrtare drejtuar Apple ashtu si ka bëre kolegia juaj e Kosovës ndaj ju ftoj ti publikoni.

Nëse keni patur punë me të rëndësishme se kjo, atëherë duhet të rishikoni prioritetet dhe filloni të mbroni interesat kombëtarë dhe ato të trevave Shqipfolëse me vepra dhe jo me foto, as me fjale. /kohajone.com

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Milan humb yjet, dy lojtarët e rëndësishëm me Covid-19

Milani njofton se Hakan Çakhanoglu dhe Teo Hernandez kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.  Një lajm  i keq ky për kuqezinjtë, që duhet të bëjnë...

E rëndë në Tiranë: Automjeti përplas për vdekje 10-vjeçaren

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar mesditën e sotme. Një automjet ka përplasur këmbësoren 10 vjeçare e cila ndërroi jetë si pasojë e...

Mosmirënjohja si streha kryesore e delenxhiut

Nga: Genc Pollo “Mosmirënjohja është streha kryesore e delenxhiut”! Ky është perifrazimi që do t’i bëja shprehjes së famshme të kryeministrit britanik të shek. 18...

Aksidenti tragjik te Rruga e Kombit, dalin fotot e 4 viktimave

Katër anëtarë të familjes Avdiaj nga Kosova, por me qëndrim në Zvicër, humbën jetën tragjikisht mbrëmjen e 14 janarit, pas një aksidenti në Rrugën...

Vaksinat/ Rama i përgjigjet ambasadës franceze: Nuk kam sulmuar asnjë aleat

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së Ambasadës Franceze në Tiranë, e cila reagoi mbi kritikat e tij për vaksinat anti-covid. Teksa i kthen përgjigje...