Tragjike në Rubik/ Familja me 3 anëtarë shuhet nga Covid-19 brenda një jave

Një tragjedi është shënuar në Rubik, ku një familje është shuar brenda një jave pasi 3 anëtarët e saj ishin infektuar me Covid-19.

Mësohet se ka ndërruar jetë nga kryefamiljari Hamit Cara, bashkëshortja e ti,j Dushe Cara dhe Arben Cara, djali i tyre i vetëm.

Familja Cara ishte prekur nga koronavirusi disa ditë më parë. Fillimisht ka ndërruar jetë babai dhe djali, më pas ka qenë edhe nëna që nuk ka arritur ta mposhtë virusin vdekjeprurës.

Në 24 orët e fundit, 21 persona humbën jetën nga koronavirusi. Ndërkohë, edhe kurba mbetet e lartë, pasi u regjistruan 780 raste të reja.