E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

Topalli tregon 2 qarqet e tjera ku do të kandidojë përveç Tiranës dhe Shkodrës

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, ka treguar se cilat janë dy qarqet e tjera përveç Tiranës dhe Shkodrës, ku ajo do të kandidojë në 25 prill.

Topalli tha sot në “Open” se me shumë mundësi do të zgjedhi Lezhën dhe Durrësin.

Ish-kryeparlamentarja nuk pajtohet me hipotezën se shumë vota nga e djathta do i kalojnë asaj, ndaj tha se pret më shumë vota nga zona gri, që është e zhgënjyer me të treja partitë e mëdha.

Jozefina Topalli: Dua të shfrytëzoj maksimalisht të drejtat që më jep kushtetuta për të mbledhur vota. Përveç Tiranës dhe Shkodrës, mund të zgjedh dhe Lezhën e Durrësin. Duke pasur gjithmonë një besim të fortë që të mos dyshojnë kurrë që edhe një grup i vogël njerëzish mund të ndryshojnë të ardhmen e vendit. Unë nuk i heq asnjë votë asnjeriu. Votat që do marrë unë janë vota që nuk shkojnë kurrë te Basha.

Ata janë persona që mund të rrinë në shtëpi, e unë i bëj thirrje të dalin në votime. Nëse janë kundër Ramës dhe të gjithë krerëve të tjerë, Meta apo Basha. Ata të dëshpëruar mund të rrinë në shtëpi, por ky është nderi më i madh që i bëjnë këtyre të treve. Vota e tyre është votë proteste kundër qeverisë dhe opozitës, që në thelb janë njësoj.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova në pritje të konfirmimit nga COVAX për marrjen e vaksinave

Ministria në detyrë e Shëndetësisë në Kosovë tha se është në pritje të “konfirmimit final” nga COVAX për marrjen e dozave të para të...

Ukraina hedh në plehra vaksinat anti-covid, mjekët refuzuan t’i marrin

Ukrania ka hedhur poshtë disa doza vaksina anti-covid pasi mjekët kanë refuzuar që t’i marrin. Në lidhje me këtë ka folur edhe kreu i Partisë...

A mund ta kishin pushtuar dot britanikët Bashkimin Sovjetik?

Më 2 shtator 1945, presidenti amerikan Herri Truman, shpalli fundin e Lufës së Dytë Botërore. Me dorëzimin e Japonisë, bota mund të merrte frymë...

Takimet në Bruksel, Rama: Vlerësime shumë të mira për Shqipërinë

Kryeminstri Edi Rama e cilësoi si një ditë pozitive dhe produktive vizitën e tij në Bruksel ditën e sotme. Edhe pse në momente të vështira...

E bujshme nga Italia, PSG nis bisedimet për Elseid Hysajn

Një lajm i bujshëm ka qarkulluar së fundmi në mediat italiane. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili mund të...