E premte, 5 Mars, 2021
17 C
Tirana

Tjetër largim i bujshëm nga ekrani, Mirela Milori largohet nga Abc News

Një tjetër largim i bujshëm ka ndodhur në ekranin e Abc News, pas asaj të gazetares Juli Xhokaxhi.

Mirela Milori ka konfirmuar se ka shkëputur marrëdhëniet me televizionin Abc News. Një prej figurave kryesore të ekranit të Abc News është larguar nga televizioni krejt papritur. Milori shkruan në Instagram se vitet e punës në këtë ekran do të mbeten të çmuara, dhe me shumë vlerë në karrierën e saj.

“Miq! Në vazhdim të interesimit tuaj, po ju konfirmoj që jam larguar nga ABCNews. Vitet e punës në këtë ekran, do të mbeten të çmuara dhe me shumë vlerë në karrierën time! Faleminderit të gjithë bashkëpunëtorëve të mi në këtë televizion, ftesa për kafe mbetet e hapur 🙂 ! Miqësisht M ❤”, shkruan ajo në një postim në Instagram.

Dje ishte gazetarja Juli Xhokaxhi ajo që njoftoi mbylljen e emisionit të saj që transmetohej në Abc News “Byro Politike”, ku në një postim në rrjetet sociale thoshte se arsyet e këtij vendimi nuk ia kishte komunikuar askush nga drejtuesit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një portret i paautorizuar për historianin Marenglen Kasmi

Nga: Xhevdet Shehu Nuk e kisha njohur më parë Marenglen Kasmin. Kur ndaj Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe dëshmorëve të saj u ndërmor një sulm i...

Shumica duan largimin e tij/ 70 % e qytetarëve të Tiranës kundër punës së Ramës

Në shumicë dërrmuese, qytetarët e Tiranës nuk e vlerësojnë punën që po bën Edi Rama. Sipas sondazhit të ‘Flame Tree Advisors’ në ‘Çim Peka LIVE’,...

Brenda vilës së Hoxhës, dhoma dhe shtrati ku diktatori ndërroi jetë

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve...

A rrezikohet Shqipëria nga tërmetet në Greqi? Përgjigjet sizmiologu i IGJEUM

Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në...

Italia bllokon dërgimin e vaksinave të AstraZenecas në Australi

Qeveria italiane ka bllokuar eksportin e vaksinës së AstraZenecas për në Australi. Përmes këtij vendimi është bllokuar dërgimi i 250.000 dozave të vaksinës, që janë...