E mërkurë, 23 Shtator, 2020
22 C
Tirana

“Brisida Shehaj, Arjola Demiri dhe Klodiana Shala, kandidate për deputete”

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Londër/ Arrestohen tre shqiptarë, kishin disa shtëpi hashashi

Policia britanike ka arrestuar tre shqiptarë. Ata merreshin me kultivimin e hashashit dhe janë kapur duke kultivuar bimën narkotike në disa shtëpi. Personat e...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Vrau shoferin e fugonit me thikë në zemër, Arbër Kote nuk pranohet në burgun e Durrësit

Arbër Kote, i cili u arrestua pasi vrau me thikë në zemër shoferin e një fugoni, nuk është pranuar në paraburgimin e Durrësit. 26-vjeçari i...

Pak ditë më parë, ish-drejtoresha e Tatimeve, Brisida Shehaj, ishte në shoqërinë e kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, ku kjo e fundit po gatuante hasude për të rinjtë e LSI-së. Fotoja që Shehaj shpërndau në rrjetet sociale, ishte dëshmi e afrimit me LSI-në.

“Për sonte po bëjnë hasude, meqënëse nga mungonte kafja turke“, shkruante Shehaj dhe në foto shfaqej Krymadhi me përparëse.

Por gazetari Bledi Mane ka zbuluar tre emra, të cilat do të jenë kandidate për deputete. Një ndër to është edhe Brisida Shehaj.

Bëhet fjalë për aktoren Arjola Demiri, që sipas tij do të kandidojë në listat e PS-së në Kukës, Klodjana Shala nga PD, dhe ish-drejtoresha e Tatimeve Brisida Shehaj që sipas tij do të kandidojë në Gjirokastër, nga radhët e LSI-së.

Statusi

Lufta e seksit/ TRE FEMRAT E NXEHTA, KANDIDATE PËR DEPUTETE

***

Partitë historike dhe më të mëdha politike e kanë kuptuar që lidershipi i tyre i plakur, i lodhur nuk josh më elektorat. Zgjedhjet e prillit 2021 i ndezën motorët qysh tani në shtator dhe brenda kampeve politike ka filluar lakimi dhe përcaktimi i kandidatëve. Listat e hapura, mot do e bëjnë më të fortë dhe më interesante garën elektorale ndaj socialistët, demokratët dhe lësëistët u janë turrur emrave dhe fytyrave të reja.

Lexo edhe :   “Rilindasit po hanë socialistët”, ish-drejtoresha e Tatimeve kalon tek LSI-ja

Partia Socialiste kandidon në Qarkun e Kukësit aktoren tropojane Arjola Demiri duke synuar të mbledhë maksimum votash në një qark ku PD fiton përherë shumicën e mandateve.

Në Qarkun e Gjirokastrës do të jetë e dyta në listën e kandidatëve Briseida Shehaj, ish socialistja e flaktë dhe ish drejtoresha e njohur e tatimeve e konvertuar tashmë në lësëiste. Me prindër nga Përmeti dhe Tepelena, zonjush Shehaj pretendon një mandat të dytë në qarkun jugor për LSI-në e Monika Kryemadhit.

Lexo edhe :   “Rilindasit po hanë socialistët”, ish-drejtoresha e Tatimeve kalon tek LSI-ja

Më të vështirë e ka sportistja kampione Klodiana Shala. Në kampin e Partisë Demokratike ajo është një emër i dashur e i respektuar por e fundit që vendos për emrat e kandidatëve demokratë është Aurela, gruaja e hekurt e liderit të squllët Lulzim Basha.

Lufta e seksit/ TRE FEMRAT E NXEHTA, KANDIDATE PËR DEPUTETE***Partitë historike dhe më të mëdha politike e kanë…

Publiée par Bledi Mane sur Mardi 8 septembre 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Me dy armë, gjykata e lë në ‘arrest shtëpie’! Zbulohet ku do qëndrojë Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina u kap më 19 shtator në Pikën Kufitare të Morinës, me një armë zjarri pistoletë, një tjetër tip çakmaku dhe 23...

Aleksandër Lukashenko betohet ‘fshehurazi’ si president i Bjellorusisë

Presidenti bjellorus Aleksandër Lukashenko, është betuar për një mandat të gjashtë. Raportohet se betimi është bërë në fshehtësi dhe pa asnjë njoftim paraprak. Madje...

Si janë 24 orët e fundit të jetës së një të dënuari me vdekje në SHBA

Sipas Qendrës së Informacionit të Dënimeve me Vdekje në SHBA (DPIC), aktualisht në burgjet amerikane ndodhen rreth 2.500 të dënuar që presin të përballen...

“Robi plaket kur don vet” , Robert Berisha së shpejti në ekran si prezantues (VIDEO)

Muzikanti i njohur Robet Berisha, kërkon të rrëmbejë një vëmendje tjetër nga publiku i tij. Me një klip prezantimi mjaft intrigues, Roberti ka zbuluar se...

Kryemadhi pret me padurim zgjedhjet: 25 prilli, dita kur shteti do i rikthehet qytetarëve

Teksa pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare, partitë politike kanë ndezur motorët për fushatën elektorale. Për kryetaren e LSI Monika Kryemadhi, qytetarët duhet të...