E shtunë, 26 Shtator, 2020
17 C
Tirana

“Ti s’mund të bëhesh kurrë aktor”/ Devole tregon pse nuk ia dhanë rolin e Colit tek Debatiku

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Aktori i njohur, Koço Devole, ka treguar një histori të panjohur lidhur me filmin shqiptar “Debatiku”.

I ftuar në emisionin “E diell”, Devole tha se në vegjëli ia kishin propozuar atij të parit rolin e personazhit kryesor “Coli”.

Mirëpo kishte qenë nëndrejtori i atëhershëm i Kinostudios, Todi Bozo, ai që ia kishte thyer shpresat. Sipas aktorit, Bozo i kishte thënë që ai ishte shumë i madh në moshë për këtë rol.

Ai tha se mjeshtri i madh Sulejman Pitarka, i kishte thënë që të mos mërzitej dhe se kur të rritej të të konkurronte në Liceun e Arteve për aktrim. Por në kohën që konkurroi, aktori tregon se ishte vetë Pitarka që e kishte refuzuar dhe i kishte thënë se nuk mund të bëhej kurrë aktor.

“Vjen regjisori Hysen Hakani në shkollën “8 Nëntori”, hyn në klasë, më shikon dhe më thotë: Ke qejf të marrësh pjesë në një film? Po kam i thashë unë.

Të nesërmen menjëherë kinoprovë. Më dha tekstin, ishte pikërisht skena me pëllumbat kur vjen Xha Lymi me karrocë… Kjo ishte kinoprova e parë. Pastaj bëmë edhe një tjetër me breshkën. Kur më thanë se nesër do nisim xhirimet, vjen nëndrejtori i Kinostudios së atëhershme, Todi Bozo, edhe thotë: Ç’bëhet? Këtë ke zgjedhur për Colin? Jo mo po ky është i madh. Jo po duhet më i vogël. Jo, jo në asnjë mënyrë. Hajde me mua në zyrë të bisedojmë. Prit më tha mua Hyseni, se erdha.

Prita, prita, prita, kur vjen aty Sulejman Pitarka. E kishte marrë vesh dhe më thotë mua mos u mërzit. Ç’është e vërteta është diskutuar se je pak i madh në moshë, duhet pak më i vogël. Po ti ke kohë, kur të vijë koha hajde në shkollën e lartë dhe të konkurrosh. Ashtu bëra edhe unë, konkurrova por nuk fitova. Nuk fitova dhe për ironi të fatit në komision ishte Sulejman Pitarka, që nuk e mbante mend. Unë i thash jam ai i rolit…Dëgjo tha: Më vjen shumë keq. Ti mund të bëhesh inxhinier i mirë, por aktor jo”, tha aktori Koço Devole.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në ndjekje të Talo Çelës, dështon një tjetër operacion i policisë

Dështon një tjetër operacion për kapjen e Talo Çelës, i kërkuar për grabitjen e Rinasit. Bëhet me dije se FNSH ka kryer një aksion mëngjesin...

VIDEO/ Përmbytje me verë të kuqe, momenti kur shpërthen depozita prej 50.000 litrash

Një depozitë prej 50 mijë litrash me verë të kuqe ka shpërthyer sot në një karantinë në Spanjë, duke e kthyer vendin përreth në...

Apeli i Yuri Kim për 5 qershorin, Rama: Për ambasadorët flas kur jam me ta

Pas përfundimit të mbledhjes me drejtorët e qarkut në Vlorë, Edi Rama komentoi deklaratën e ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim. Kjo e fundit i rikujtoi...

“Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha”, Rama i përgjigjet Berishës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Sali Berishës, se kreu i qeverisë hoqi dorë nga kandidimi në Durrës pasi mori vesh se...

Dilema: Çfarë e bën më të fortë njeriun falja apo hakmarrja

Nga Juliana Breines “Psychology Today” Kur lëndohemi nga veprimet e dikujt, sidomos nga dikush të cilit i besojmë dhe mbështetemi shumë, kjo mund të kërcënojë...