E enjte, 29 Korrik, 2021
24.5 C
Tirana

Tentoi të përdhosë flamurin shqiptar të dasmorëve, në pranga serbi

Një shtetas serb është arrestuar nga policia në Kosovë, për shkak të një incidenti të ndodhur ditën e djeshme. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, serbi ka tentuar t’i prishë gëzimin një autokolone dasmorësh, duke u marrë me dhunë flamurin shqiptar.

Kolona e makinave të dasmorëve ka qenë duke festuar, ndërkohë që serbi duket se nuk e ka kapërdirë lehtë të shohë flamurin shqiptar të valëvitet në autokolonën e dasmorëve dhe ka tentuar ta marrë. Ngjarja është pasur me sherr, çka ka bërë që policia të ndërhyjë në kohë dhe të arrestojë serbin. Rasti ka ndodhur në Graçanicë.

“Graqanicë, 27.12.2019-13:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Serb pasi që i njëjti ka tentuar tu merr flamurin një kolone dasmorësh. Pas intervistimit me vendim te prokurorit i dyshuari është dërguar ne mbajtje”, thuhet në njoftimin zyrtar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Drejt vaksinimit të detyrueshëm? Çfarë vendimi është marrë për shkollat

NSA: Rindezja e shpeshtë e telefonit mund të pengojë hakerët

Në një kohë kur është përhapur gjerësisht pasiguria dixhitale, rezulton se mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë e riparimit të kompjuterit, fikja...

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...