E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Të shtënat me ar*ë trondisin Suedinë, tre persona në gjendje të rëndë

Një sulm me armë në Suedi, ka sjellë plagosjen e tre personave të cilët raportohen se janë në gjendje të rëndë. Tre personat e plagosur janë dy burra në të 20-at dhe të 30-at, dhe një grua te të 60-at. Të shtënat kanë ndodhur në qytetin e Kristianstad, pranë një qendre tregtare. Të tre personat e plagosur janë dërguar në spital, për të marrë ndihmë mjekësore, ndërkohë që në vendngjarje ambulancat kanë shkuar për të marrë të lënduarit e tjerë.

Një ‘operacion i madh policor’ është duke u zhvilluar në Kristianstad, pasi të shtëna të shumta u dëgjuan në orën 3:40 pasdite. Policia tha se tre persona janë shtruar në spital me plagë të shkaktuara nga armë zjarri.

“Disa njerëz janë gjetur në vende të ndryshme në zonë, me plagë të dyshuara me armë zjarri”, u shpreh Rickard Lundqvist, zëdhënës i policisë.

Dëshmitarët thanë se vendi i rrethuar nga krimi, ndodhet pranë një qendre tregtare. Nasby është klasifikuar nga policia si një zonë e cenueshme me një numër trazirash dhe vrasjesh të fundit në rreth. Zona ka një shkallë të lartë të papunësisë, dhe nivele të ulëta arsimore, sipas policisë.

Burimi i lajmit: dailymail. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...