E shtunë, 28 Nëntor, 2020
3 C
Tirana

Suso: Ata janë më të fortë, por të bashkuar mund t’ia dalim

Më të lexuarat

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

Kurba e Covid mbetet e lartë në vend, 10 viktima

Situata epidemiologjike në vend, mbetet e rënduar pasi vijojnë të regjistrohen shifra të larta të të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19. Ministria e Shëndetësisë informon...

Ish-konkurrenti i “Për’puthen” i nxjerr bojën emisionit, nxjerr prapaskenat

Një ish-konkurrent i “Për’puthen” ka publikuar fotot e dyshimta të lojtarit të këtij edicioni, Atdheut, para se të bëhej pjesë e emisionit. Siç duket...

“Një pllakë tektonike po lëviz”, sizmologu i njohur turk paralajmëron banorët

Gjatë paradites se sotme, lëkundje të forta u ndjenë në Turqi, duke i shtuar edhe më tej panikun qytetarëve se do të rikthehet situata...

Pamje të rënda nga aksidenti i yllit të Arsenalit, udhëtonte me mjetin luksoz

Pamje të tmerrshme të aksidentit të mesfushorit të Arsenalit, Joe Willock, kanë bërë xhiron e rrjetit. Ai po udhëtonte me mjetin e tij luksoz...

E bujshme nga Argjentina, Maradona ka firmosur të mos varroset

Diego Armando Maradona u nda nga jeta ditën e djeshme, krejt papritur, duke tronditur botën e sportit dhe jo vetëm. Megjithatë, legjenda argjentinase nuk mund...

Përdori qentë për krizën ushqimore, ja disa nga çmenduritë e Kim Jong Un

Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong Un, është një nga udhëheqësit më të çuditshëm në botë. Askush as nuk e di moshën e...

“Kundër bombardimeve”/ Çfarë thoshte Trump në 1999 për ndërhyrjen në Kosovë

20 vite më parë, Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ishte renditur në krahun e shqiptarëve gjatë luftës së fundit në Kosovë...

Gjermania i dhuron RENEA-s 200 palë këpucë, Kikia: E turpshme

Policia Federale Gjermane i ka dorëzuar dje njësisë speciale RENEA dhe grupit të gatshëm të policisë (njësia Tiranë) 200 palë këpucë shërbimi me vlerë...

“Këto lekët e emisionit, kur do i marrim?”, Jul Deda vë në siklet moderatoren

Një mbiemër i rëndësishëm, i njohur, publik, artistik apo me pushtet mbart në vetvete shpesh edhe anët e panjohura. Hera herës familje të njohura...

Të shtunën do të zhvillohet supesfida e Serie A, që do të vejë përballë Milanin dhe Juventusin. Dy ekipe që kanë shkruar histori në kampionatin italian, por që momentalisht nuk janë në nivele të njëjta. Milani vjen nga një seri e gjatë rezultatesh negative dhe vetëm një ditë më parë arriti të fitojë përballë Genoas. Ndërsa Juventus nga ana tjetër kaloi një minikrizë, por kualitetet që ka në ekip bëjnë që të moj zgjasë për shumë kohë.

Suso po shkëlqen në ndeshjet e fundit që ka zhvilluar Milan dhe ka gjetur rrugën e rrjetës disa herë. Ai ka ndaluar të flasë për ndeshjen e fundjavës dhe është shprehur optimist se kuqezinjtë do të marrin një rezultat pozitiv. Është shprehur se kriza tek Milan ka kaluar dhe tani jemi më të qetë në për të treguar fuqinë e vërtetë që kemi, në fushën e lojës. Jemi të vetëdijshëm për vështirësinë që ka kjo sfidë, por besojmë se nuk do të dalim pa pikë pasi luajmë në “San Siro”.

“Ne kishim nevojë për fitore (ndaj Genoas) për të fituar besim. Kundër Juventusit duhet të tregojmë më shumë se po rritemi dhe po përmirësohemi. Ne e dimë se jemi një skuadër e fortë, duhet të japim 100 për qind, por fitorja ndaj Genoas do të na shërbejë mirë. Kemi më shumë besim, të shtunën duhet të jemi kompakt dhe të luajmë si ekip. Pastaj sigurisht ne jemi në San Siro, stadiumin tonë”, ka thënë Suso për mediat italiane.

Juventus është një ekip që ka fituar ndër vite dhe normalisht që janë mjaft të organizuar dhe janë më të fortë se ne. Shpresoj që të shënoj gol në këtë ndeshje dhe të ndihmoj ekipin drejt suksesit, pasi vetëm nëse jemi të bashkuar mund t’ia dalim.

“Çdo gjë mund të ndodhë, ata janë shumë të organizuar dhe duhet të jemi të bashkuar kur ata kanë topin. Do të përpiqemi të luajmë dhe të marrim të paktën një pikë. Mendoj se ata janë më të fortë se ne, nëse jo, do të ishim mbi ta. Ne duhet t’i mposhtim ekipet më të vogla në San Siro, dhe kjo mund të ndodhë edhe kundër ekipeve të mëdha. Të gjithë duam të fitojmë të shtunën, por barazimi është minimumi. Çfarë do të bëj nëse fitojmë? Do të shkoj në këmbë në shtëpi! Kuptohet se unë jetoj vetëm 50 metra larg nga stadiumi … Është e rëndësishme të fitojmë të shtunën”, përfundoi anësori spanjoll.

https://www.youtube.com/watch?v=AxcDJ3ihZHU&ab_channel=FootballVS

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kryemadhi: Do dal bashkë me Bashën në fushatë, jemi një

Kryetarja e Lëvizjes Socaliste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se kryebashkiaku Erion Veliaj do të marrë drejtimin e Partisë Socialiste pas 25 prillit. E...

Ndërron jetë ish-trajneri i Partizanit dhe ekipit kombëtar në peshëngritje

Peshëngritja shqiptare ka humbur të premten një tjetër figurë, pasi është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare Haki Agalliu. Ai ka qenë peshëngritës dhe...

Vendosi flamurin kombëtar në parlamentin serb/ Deputeti tregon prapaskenat

Vendosja e flamurit shqiptar në Parlamentin serb nga deputeti Shaip Kamberi, shkaktoi jo pak reagime. Kamberi sqaroi arsyet që e çuan të ndërmerrte këtë veprim,...

Kryemadhi kundër karantinës së dytë: Do e shkatërronte ekonominë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është kundër një karantine të dytë, por ka thënë se është pro mbylljes së shkollave pasi i cilëson si...