E enjte, 2 Dhjetor, 2021
12.5 C
Tirana

Stadiumi plot për derbin Tirana- Partizani! Djali i Sokol Olldashit krah ‘deputetit’ (foto)

Djali i ish-deputetit të ndjerë, Sokol Olldashi, është një tifoz i Tiranës. Glauk Olldashi ka zgjedhur që skuadrën e zemrës ta ndjek në stadium. Sikundër duket qartë dhe nga fotoja në fjalë, ai është fotografuar me bluzën bardheblu pak minuta para së të fillojë derbi.

Ai ka qenë në një kafe, në shoqërinë e Indrit Hoxhës, kandidat i cili nuk pranoi që të bëhej deputet, pas djegies së mandateve nga opozita.

Në orën 19:00 do të zhvillohet derbi Tirana-Partizani në stadiumin “Selman Stermasi”. Interesi për këtë sfidë ka qenë jashtëzakonisht i lartë, duke ditur se të gjitha biletat u shitën vetëm katër orë para se derbi të fillojë.

Ndërkohë dyert për tifozët u hapën që në orën 17:00, në mënyrë që policia të anashkalojë radhët e gjata për të hyrë në stadium.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...