E martë, 26 Janar, 2021
2 C
Tirana

Stadiumi i ri i Milanos, ja kur mund të fillojnë dhe përfundojnë punimet

Dy ekipet italiane, Milan dhe Inter vazhdojnë rrugëtimin për stadiumin më të ri në qytetin e Milanos.

Vullneti i dy klubeve është që të shembet sa më shpejt stadiumi aktual “Giuseppe Meazza” për t’i dhënë jetë projektit më të ri, shkruan La Repubblica.

Klubet respektive pretendojnë të kenë në dorë “çelësat” e stadiumit në vitin 2025, që do të thotë që punimet do të nisin gjatë gjysmës së vitit 2022.

Për të nisur punimet e projektit të impiantit më modern jo vetëm në Itali por edhe në Europë duhet të zgjedhin një nga dy projektet fituese në finale, midis projektit “Cattedrale di Populous” ose “Anelli di Milano”, dhe etapa e dytë ajo e transformimit të “Giuseppe Meazza”-s, kalimi nga pronësia e Bashkisë së Milanos në atë të sektorit privat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Dënohet Konte, ja sa ndeshje do të mungojë trajneri i Interit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...