E premte, 24 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Spektakël në “Niko Dovana”/ Kukësi “harron” që luhet 90 minuta, Teuta pranë përmbysjes (Video)

Teuta dhe Kukësi kanë dhuruar spektakël në një barazim 2 me 2 në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Shqipërisë në stadiumin “Niko Dovana” në Durrës. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me avantazhin e miqve, të cilët shënuan në fund të pjesës së parë me Reginaldon. Një top i humbur nga lojtarët e Teutës, bën që rivalët e Kukësit të marrin topin dhe të nisen drejt zonës.

Në fillim të pjesës së dytë, ishin sërish verilindorët që shënuan golin e dytë, pas një kombinimi mjaft të bukur të dyshes së ardhur nga Luftëtari Rroca-Shkurtaj, me sulmuesin vlonjat që theu për herë të dytë Hidin.

Kur dukej se Kukësi po shkonte drejt fitores dhe do të siguronte kalimin në gjysmëfinale që në ndeshjen e aprë, ishte sulmuesi Tomislav Bushiç që rindezi shpresat e durrsakëve, në minutën e 81-të.

Kroati mori një top në vijën e 16 metrave dhe gjuajti drejt portës së Frashërit, ndërsa pas një devijimi të lehtë të Krasniqit, u ndal në rrjetë. Teuta mori zemër nga ky gol dhe vetëm 5 minuta më vonë gjeti edhe golin e barazimit, këtë herë me anë të shkodranit Esin Hakaj, i cili shtyu në rrjetë një top të kthyer në lojë nga shtylla e portës së Frashërit.

Minutat e fundit ishin vërtetë emocionuese, me skuadrën e Shkëmbit që provoi gjithçka dhe me pak fat mund t’ia kishte dalë të realizonte një tjetër përmbysje, akoma më të madhe se ajo në kampionat.

Megjithatë verdikti final ishte barazimi 2-2, një rezultat që lë të hapur çështjen e kualifikimit dhe ku natyrisht që më i avantazhuar është Kukësi, që shkon me avantazhin e dy golave në fushën kundërshtare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...