E enjte, 3 Dhjetor, 2020
14 C
Tirana

“S’jam tip lëpirës”, Xheisara shpërthen ndaj Jonida Maliqit

Më të lexuarat

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Prostitucion në qendër masazhi, si rekrutoheshin vajzat në rrjetet sociale

Blutë e Tiranës kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit, dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Në...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Siç duket, jo vetëm këngëtari Ardit Çuni ka shfaqur pakënaqësi me mënyrën e votimit të “Këngës Magjike”, por zëri i radhës i shtohet edhe Xheisara. Juria ia justifikoi skualifikimin nga festivali me arsyetimin e gabimeve intonative në të kënduar. Këngëtarja, mjaft e zhgënjyer zbuloi në emisionin “Thumb On” në “RTV Ora” se ajo performon prej tre vitesh në një nga lokalet e kryeqytetit përkrah divës së muzikës shqiptare, Aurela Gaçe. Madje ajo shtoi më tej dozën e ironisë, duke iu drejtuar të gjithë atyre që ajo i cilëson si ‘lëpirës’.

“Kam tre vite që këndoj në një nga lokalet më të mira në Tiranë, dhe pranë një ndër divave të Shqipërisë, Aurela Gaçe. Për aq kohë sa jam e përzgjedhura e Aurela Gaçes, unë kam gjithë botën. Nëse ka një njeri që i përulem është Aurela Gaçe. Nëse ajo do të ma jepte këtë verdikt, nuk do të isha mërzitur fare. Unë nuk fus miq. Nuk jam tip lëpirës. Vetëm nga fakti që unë marr pjesë në një kompeticion, unë dua të ta vërtetoj ty që këtë pjesëmarrje e kam timen dhe do ta marr me drejtësinë time. Nuk mund të vi të lëpihem ty se je juria. Unë nuk e kam bërë, dhe personalisht unë nuk kalova”.

Xheisara zbuloi edhe telefonatën që pati me Aurelën pas daljes nga Pallati i Kongreseve. Aurela Gaçe e ka komplimentuar për prezantimin dinjitoz. “5 minutëshin e parë që dola, më mori në telefon dhe më tregoi disa gjëra që më shërbyen. Më tha bravo të qoftë për prezantimin që bërë”.

E vetmja gjë që e ngushëllon në këtë histori, është fakti që nuk ju dha shansi për të votuar, pasi siç tregon ajo, në garë kishte kolegë dhe miq. “Suksese fitueses. Shyqyr që nuk pata mundësi të votoja, do të isha therur me gjysmën. Janë bërë shumë gabime këtë herë në “Këngën Magjike”. Më ka ardhur keq për disa artistë”.

Lexo edhe :   ‘Nuk jam më 17 vjeç’, Jonida Maliqi flet për marrëdhënien me Romeo Veshajn
Lexo edhe :   ‘Nuk jam më 17 vjeç’, Jonida Maliqi flet për marrëdhënien me Romeo Veshajn

Ajo u shpreh e zhgënjyer nga Jonida Maliqi, e cila nuk e votoi interpretimin e saj LIVE. “Më thuaj një nga këngëtarët që nuk stonoi, edhe e nxori këngën pikë e presje siç e ka aty në YouTube. Që të më drejtohet mua dikush dhe të më thotë ti nuk e bëre, çohu ti dhe hajde në vendin tim.

E prisja nga të gjithë ata, nga Jonida Maliqi nuk e prisja kurrë. Sepse siç e tha ajo vetë, unë kam pasur një marrëdhënie tjetër. Në një kompeticion tjetër, ajo më ka mbështetur dhe realisht më ka mbështetur shumë faleminderit. Deri në një pikë dhe ndodhi prapë si kësaj radhe. Presioni ka qenë i madh në “Këngën Magjike”.

Që në momentin që “Kënga Magjike” është bërë LIVE dhe mbrapa kushdo që do të ishte në juri, do më jepte sugjerime ose do më këshillonte për diçka të mirë. Do ja pranoja, por njerëz që nuk kanë kënduar asnjëherë LIVE në skenën e “Këngës Magjike”, s’mund të më gjykojë, sepse nuk e kanë provuar vetë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Tubimet politike”/Republikanët padisin Komitetin Teknik në Kushtetuese

Partia Republikane do të kontestojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Komitetit Teknik anti-Covid, për të ndaluar tubimet politike. Partia Republikane e Fatmir Mediut, ka...

‘Hanë dreka e darka me paratë e shqiptarëve’/ Gjuzi: PS e le Kuvendin bosh

Edhe gjatë seancës së sotme nuk kanë munguar përplasjet mes deputetit Kujtim Gjuzi dhe kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit. Gjuzi u shpreh se kishte...

Rama mbledhje urgjente në Ministerialin e OSBE: Bëj thirrje për bashkëpunim

Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e kryetarit të radhës në OSBE, ka marrë fjalën në nisje të Ministerialit të kësaj organizate. Rama u shpreh...

Vaksinat janë gati, por si do të shpërndahen tek miliarda njerëz?

Nga: Liz Breen & Sarah Shifling “The Conversation” Vaksina Pfizer/BioNTech, sapo është aprovuar për përdorim të gjerë në Britaninë e Madhe dhe qeveria ka urdhëruar...

E FUNDIT/ Kapshtica do qëndrojë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor

Pika Kufitare e Kapshticës do të vijojë të jetë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor. Në vijim të masave të marra nga qeveria...