E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Njihuni me vajzën që u shpall Miss Universe 2019

Zozibini Tunzi është vajza që u shpall Miss Universe 2019.

Ajo është 26 vjeçe, nga Afrika e Jugut dhe punon si aktiviste. Tunzi është veçanërisht e apasionuar pas luftës kundër dhunës me bazë gjinore.

Bukuria është gjithashtu e rëndësishme për 26-vjeçaren, e cila beson se gratë duhet ta “duan veten ashtu siç janë”.

Fituesja e vitit të kaluar, Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente në këtë event të madh për t’i kaluar kurorën bukuroshes së re.

Kurora ishte e bërë me ar 18 karat dhe 1.770 diamante, duke përfshirë një gur 62.83 karat, sipas Rappler.

Në këtë event bukurie, Shqipëria hyri në Top 20.

Bukuroshja bionde me emrin Cindy Marina ishte pjesëmarrëse këtë vit dhe ia arriti të hyjë në mesin e 20 femrave më të bukura. /Prive.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...