E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Sinjale largimi, ylli i Barçës: Inter? Nuk e di, kam një kontratë

Philippe Coutinho, një nga futbollistët më të mirë brazilianë të momentit është duke kaluar një periudhë aspak të mirë te Barcelona. Në moshën 18-vjeçare, Coutinho vendosi të kalojë oqeanin dhe të luaj në Europë. Ai u transferua në Serie A, për të luajtur me Interin, që asokohe drejtohej nga Rafa Benitez.

Aventura e tij me fanellën zikaltër nuk ishte ndër më të mirat dhe shpejt lojtari u largua tek Espanyol e më pas te Liverpool, ku dhe shkëlqeu.

Më pas erdhi transferimi te Barcelona dhe sërish nisi kriza, aq sa pas 18 muajsh ekipi “blaugrana” është gati ta shesë lojtarin. Edhe pse janë përmendur shumë alternativa për të ardhmen e Coutinho, duket se vetë braziliani ka një ide. Përmes një deklarate për mediat, pas fitores që Brazili arriti në miqësore ndaj Republikës Çeke, Coutinho jep një sinjal të qartë.

“Inter? Një skuadër ku kam luajtur dhe kam kujtime shumë të mira. Aty kam ende shumë miq, një vend i shkëlqyer. Të luaj sërish aty? Nuk e di, unë jam një lojtar i Barcelonës, kam një kontratë aty”, u shpreh Coutinho.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...