E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Zvicra u “shpërfytyrua”, por goli i Xhakës vinte nga një planet tjetër (Video)

Zvicra kishte të gjitha mundësitë për të marrë tre pikë përballë Danimarkës në sfidën e eliminatoreve të Euro 2020, por shkatërroi gjithçka në 10 minuta. Ndeshja ishte duke u fituar nga helvetët deri në minutën e 82’ me rezultatin bindës 3-0, por më pas gjithçka u barazua.

Trajneri Petkovic largoi nga fusha dy shqiptarët që kishte hedhur si titullarë, Ajetin dhe kapitenin Xhaka. Të dy dhanë kontribut të madh në atë rezultat, pasi sulmuesi dha një asist, ndërsa Xhaka shënoi një gol ‘raketë’ që Schamichel nuk arriti ta shihte.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbardhet ekspertiza mjekoligjore për vd*kjen e katër rusëve në Qerret

Afro 45 ditë nga humbja e jetës së katër turistëve rusë, Instituti i Mjekësisë Ligjore ka mundur të përcaktojë shkakun fillestar. Katër turistët rusë u...

“Do të të vras, mbys fare”, banori me skizofreni kërcënon fëmijët

Disa banorë në një lagje të Bashkisë Dimal, ose Urës Vajgurore, iu drejtuan emisionit “Stop” në Tv Klan për ndihmë, pasi fqinji i tyre...

“Si jemi gjallë pas xhirimeve në ato kushte”, Reshat Arbana nxjerr të pathënat

Reshat Arbana është pa dyshim një nga aktorët më të mëdhenj shqiptarë. Ka realizuar rreth 40 role, shumë syresh të paharrueshëm. Kur ishte fëmijë,...

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...