Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati.

Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u qëllua 6 herë. Ngjarja ndodhi në zonën rezidenciale në rrugën “Leon Febres-Cordero” në Spanjë.

Sipas policisë në rajonin e La Aurora krimi u regjistrua në orën 05:00 dhe sipas raporteve të para, rojet ishin nënshtruar nga burra të armatosur që më vonë mbërritën në shtëpinë ku jetonte i huaji.

“Vrasësit ishin veshur si policë. Viktima mori të paktën gjashtë të shtëna pushke,”-tha prokurori Ëalter Jaramillo.

Sipas mediave spanjolle, shqiptari ka histori të shkuar kriminale, pasi ka qenë në burg deri vitin e kaluar dhe ishte i dyshuar për vdekjen e një shqiptari tjetër.

Policia spanjolle ka shoqëruar disa persona si autorë të ngjarjes.