E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Shqiponja në “Eurovision” tërboi serbët, Gjon’s Tears reagon për herë të parë

Serbët e cilësuan si një provokim shqiponjën e Gjon Muharremajt në “Eurovision”. Lidhur me të gjitha këto zëra keqdashëse, Gjon’s Tears ka zgjedhur që të reagojë dhe ti japë një ‘shuplakë’ të fortë të gjithë kritikëve.

Shqiptari që përfaqësoi Zvicrën këtë vit në “Eurovision”, fitoi vendin e tretë në natën finale, ndërkohë që nga juria profesioniste grumbulloi pikët maksimale. Ai mori edhe mbështetjen e Shqipërisë, duke marrë 12 pikë prej vendit tonë.

Në momentin e dhënies së pikëve, Gjoni bëri shqiponjën dykrenare. Një gjest që shkaktoi revoltën e hapur të serbëve. Në lidhje me këto sulme, ka reaguar edhe Gjoni. Ai është shprehur se ky ishte një gjest, për të shprehur falenderimet ndaj Shqipërisë, pasi shqiponja dykrenare është simboli i Shqipërisë.

Babai i Gjonit është me origjinë nga Kosova, ndërsa nëna e tij nga Shqipëria, dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe, ku të vinte edhe një përshëndetje në këtë formë. “Nuk e kuptoj shqetësimin. Unë doja thjesht të falenderoja Shqipërinë. Shqiponja dykrenare është simbol i Shqipërisë. Ju keni qëndruar gjithmonë pas meje… keni qenë gjithmonë krenarë për mua. Jam shumë i lumtur për këtë gjë, dhe kjo ishte mënyra ime e falenderimit”, është shprehur Gjoni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...