E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Shpërthimi i gazit në Velipojë, ndërron jetë vajza e dytë e familjes Gjoka

Rëndodhet bilanci i viktimave në familjen Gjoka, pas shpërthimit të gazit në hotelin në pronësi të tyre, ngjarje e ndodhur mëngjesin e 4 korrikut në Velipojë.

Ditën e sotme, ka ndërruar jetë vajza tjetër e familjes, 15-vjeçarja Klarisa Gjoka. Ajo ishte dërguar për trajtim mjekësor më të specializuar në Itali, bashkë me tre familjarët e tjerë, por nuk ka mundur dot t’iu mbijetojë plagëve të rënda.

Disa ditë me parë gjeti vdekjen dhe motra e saj Daniela Gjoka 19-vjeçe, e cila sot është përcjellë sot në banesën e fundit. Ndërkohë, mëna e tre fëmijëve, Alketa Gjoka është në gjendje të rëndë në Itali dhe po lufton me jetën, teksa gjendja e djalit 12-vjeçar është përmirësuar.

Për këtë ngjarje është arrestuar Petrit Mollja, tregtar gazi, pasi dyshohet se ai i shiti gazin familjes Gjoka në Velipojë. Policia bëri me dije se Mollaj, tregtonte gaz në kundërshtim me ligjin, ndërsa një ditë pas ngjarjes në Velipojë, atij iu bllokua aktiviteti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reciprociteti për targat e Serbisë, BE thirrje palëve

Nga sot, Policia e Kosovës ka hequr targat e mjeteve që hyjnë nga Serbia, duke aplikuar masa reciprociteti. Kujtojmë këtu se Kosova kishte paralajmëruar...

Tashmë ka një datë, ja kur do martohet Rudina Dembacaj me Mark Frrokun

Aktorja e njohur e humorit, Rudina Dembacaj, pas shumë aludimesh për një dasmë të mundshme me Mark Frrokun, tashmë ka zbuluar çdo gjë. Një ftesë...

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...