E mërkurë, 26 Janar, 2022
-5.5 C
Tirana

Shpërthen Tirana, bashkë me Lilën zyrtarizon edhe ish-lojtarin e kombëtares

Ditën e djeshme, klubi i Tiranës bëri zyrtare afrimin e Andi Lilës për të cilin është një rikthim në shtëpi, edhe pse ishte shumë pranë kalimit tek Kukësi.

Por me anë të një postimi në Facebook, klubi ka bërë zyrtar edhe marrëveshjen me lojtarin Kristi Vangjeli.

Klubi njoftoi se pak para ndeshjes Tirana-Teuta, të dy futbollistët do të vishen bardheblu për të marrë duartrokitjet e para.

Postimi i plotë:

Kristi Vangjeli dhe Andi Lila janë dy përforcimet e fundit të Tiranës për këtë merkato vere. Të dy lojtarët kanë nënshkruar dhe do të prezantohen nesër në stadium përpara tifozëve bardheblu.

Në orën 18:45, pak para ndeshjes Tirana – Teuta, të dy futbollistet do të vishen bardheblu për të marrë duartrokitjet e para. Një arsye më shumë për ta mbushur nesër stadiumin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

FSHF regjistroi Veliajn/ Rama: I neveris përgjimet e bisedave!

Kryeministri Rama ka shuar heshtjen sa i takon një debati të fortë që ka ndodhur në orët e fundit pas publikimit të audio-përgjimit nga...

Në Turqi, qytetarët në radhë për të blerë bukë të lirë (VIDEO)

Pavarësisht motit me borë në Bursa, qytetarët krijuan radhë të gjata para kioskave të bukës BESAŞ për të blerë bukë të lirë. Qytetarët në rrethin...

Futet me thikë në dorë për të grabitur argjendarinë, pranga 35-vjeçarit

Blutë e Durrësit kanë arrestuar në flagrancë një 35-vjeçar, pasi ka tentuar të grabisë një argjendari në qytetin bregdetar. Në pranga ka rënë shtetasi...

Acari pushton vendin, nesër temperatura në -11 °C

Sot (e martë dt.25) dhe nesër (e mërkurë dt.26) ulja e ndjeshme e temperaturave dhe ngricat mund të krijojnë probleme të ndryshme dhe vështirësi...

Xhef Bezos synon të ndalë plakjen e njeriut

Nga: Daniel M. Davis Xhef Bezos ka nisur një mision për të mposhtur plakjen e njeriut. Ai sapo ka angazhuar shkencëtarin Hal Barron nga “GlaxoSmithKline”për...