E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Shpërthen bombola e gazit në Koplik, plagoset rëndë e zonja e shtëpisë

Një bombol gazi ka shpërthyer në Koplik. Mëngjesin e sotëm, zjarri ka përfshirë të gjithë katin e parë të banesës. E vetmja që ka mbetur e plagosur është e zonja e shtëpisë, Sadete Kukaj e cila ka marrë plagë të rënda në trup. Kati i parë i një banesës dy katëshe në Koplik, është djegur plotësisht.

Në vendngjarje kanë mbërritur efektivët e repartit zjarrfikës, të cilët kanë shuar menjëherë flakët.

Shpërthimi i bombolave është kthyer në një shqetësim kohët e fundit. Pak ditë më parë, në Velipojë mbetën të plagosur rëndë 4 pjesëtarët e familjes. Aktualisht ata ndodhen në Itali,  ku po marrin mjekim më të specializuar pasi kanë marrë plagë shumë të rënda.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...