E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Shishe, sherr dhe kaos/ Një penallti e dhënë ndez gjakrat në Portugali (Video)

Estoril-Porto II në ligën e dytë spanjolle ka dhuruar momente tensioni, goditje me shishe por edhe kartonë të verdhë e të kuq.

Ka mjaftuar një penallti kundër ekipit të “dragonjve” për të ndezur gjakrat, edhe pse duket se virojtësi ka qenë ai që e ka akorduar.

Porto II po fitonte 1-0 në fushën e Estoril, por në minutat e fundit arbitri akordoi 11-të metërsh pasi topi ishte goditur. Kështu, barazimi erdhi në minutën e 100-të…

Trajneri i Portos II nuk u përmbajt dhe iu vërsul arbitrit, duke marrë edhe të kuq, ndërsa lojtari që e shkaktoi kërcënoi virojtësin dhe lojtarin që e fitoi penalltinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...