E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Shifrat me Covid-19/ Mjeku-Ramës: I manipulon qeveria, jo spitali

Mjeku, Renato Osmenaj, i njohur në rrjetet sociale me emrin ‘Xhaxhi doktori’, i jep të drejtë kryetarit të PD, Lulzim Basha lidhur me manipulimin e shifrave lidhur me pandeminë Covid-19.

Sipas mjekut, shifrat i manipulon qeveria dhe jo spitali.

Babe! Shifrat i manipulon qeveria jo spitali! Ne jemi në punë 24 orë në ditë, por pa keqardhje po të them se Basha ka të drejtë! Edhe unë në infektiv punoj”, shkruan mjeku  Osmenaj.

Mbrëmjen e kaluar, kryedemokrati tha se për periudhën mars-tetor kanë ndërruar jetë 923 persona nga Covid-19, nga 599 që ka raportuar Ministria e Shëndetësisë. Pas kësaj deklarate pati reagime të forta nga qeveria dhe mjekët, të cilët paralajmëruan se do të denoncojnë kreun e PD.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Me një mik special’/ Rama i shkon në shtëpi ish-presidentit francez, Sarkozy

Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me ish-presidentin e Francës, Nicolas Sarkozy. Në takimin e zhvilluar në shtëpinë e Sarkozy në Paris, Rama...

Ka ndërhyrë Rusia në zgjedhjet e fundit? Ja si përgjigjet Joe Biden

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, është pyetur nga gazetarët, nëse Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e fundit presidenciale, ku ai...

”Ngrita çështjen e një Europe të lirë”/ Biden”: Putinit ia thashë të gjitha

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka zbardhur detaje në lidhje me takimin e zhvilluar ditën e sotme në Gjenevë, me...

Si Basha do jetë i pari që do e lëshojë Berishën

Nga: Ben Andoni Partia Demokratike ka mbaruar zgjedhjet duke vendosur për të tretën herë me radhë z. Basha në krye të saj. Në fakt, ai nuk...

Italia në panik/ Alarm për bombë pranë stadiumit ku do luhet kundër Zvicrës

Italia ndodhet në panik, pak orë para se përfaqësuesja të luajë ndeshjen e dytë të kampionatit europian përballë Zvicrës. Një alarm për bombë, ka...