E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Sherr mes dy shqiptarëve për një grua, plagoset biznesmeni

Një biznesmen shqiptar është plagosur pasditen e djeshme pas një sherri në komunën Pratola Peligna, Itali.

Mësohet se biznesmeni është godituar në kokë me kaçavidë nga një shqiptar 48-vjeç, emri i të cilit nuk bëhet ende i ditur.

Sipas të dhënave të para policore, shkak i sherrit mes dy burrave dyshohet të ketë qenë nje grua.

ngjarja

Mediat italiane raportojnë se dy burrat janë takuar fillimisht pranë një ish-kinemaje, prej ku nisi edhe sherri mes tyre.

Ndërkohë, 50-vjeçari, ashtu i gjakosur ka mbërritur deri në banesë, duke lënë gjurmë gjaku në rrugë, gjë që bëri të mundur rindërtimin e skenës.

Agresori që është identifikuar nga policia u largua me makinë, ndërsa i plagosuri u dërgua për në spital.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...