E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

S’është mbyllur ende plaga e 8-2, Barça mund të përballet shpejt me Bajernin

Barcelona do ta mësojë rivalin e saj në 1/8 finale të Champions-it të hënën e ardhshme. Humbja 3-0 ndaj Juventusit e kualifikoi ekipin katalanas si i dyti në grup, gjë që praktikisht garanton përballje më të vështirë në raundin tjetër.

Sipas prognozës matematikore që bën “Sport”, rerferuar llogarisë në Twitter @BayernForumCom, opsionet për ta matur veten me secilin rival nuk janë saktësisht të njëjtat.

Duhet të kihet parasysh se ekipet nga i njëjti grup nuk mund të sfidojnë njëri-tjetrin, as ekipet nga i njëjti vend, faktorë që ndryshojnë llogaritjen e probabiliteteve. Bayern Munich është skuadra me më shumë opsione për t’u përplasur me Blaugrana-t në turin vijues të Champions-it. Bavarezët dhe katalanasit kanë 22.23% shanse për t’i kryqëzuar rrugët, më shumë se me çdo ekip tjetër.

Në rastin e Barçës, pas Bayernit vjen Dortmundi, me 21.55%. Më pas, PSG kompleton “podiumin” me 14.34%. Chelsea është i katërti me 14.15%, Liverpool i pesti me 14.03% dhe Manchester City i gjashti me 13.67%.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...