E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Konflikt me Ramën? Lleshaj: Nuk më heq dot qafe kush kollaj mua

Ish-Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është shprehur se asnjëherë nuk ka patur një marrëdhënie të ngrohtë me kryeministrin Edi Rama.

Ai u shpreh, se me Ramën ka patur marrëdhënie profesionale korrekte dhe kjo  ka mbetur e tillë, duke thënë se shefi i qeverisë nuk e ka “hequr qafe”.

Flitet se ka patur një kontradiktë mes jush dhe Kryeministrit Rama në një mbledhje qeverie. A ka qenë ky një moment kur Rama “ju ka hequr qafe” për të shlyer edhe këtë kontradiktë mes jush?

Sandër Lleshaj: Nuk jam një person që hiqem qafe lehtësisht.

A keni patur konflikt me Kryeministrin?

Sandër Lleshaj: Nuk kam patur marrëdhënie të ngrohta me Kryeministrin dhe nuk mbaj marrëdhënie të ngrohta me shumë njerëz. Kam patur një marrëdhënie profesionale, korrekte. Është marrëdhënie intelektuale, profesionale, njerëzore dhe është një model shumë i mirë i raportit mes Ministrit të Brendshëm dhe Kryeministrit të një vendi. Një marrëdhënie krejt profesionale, e pacenuar nga asnjë lloj raporti tjetër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...