E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Sapo ishin kthyer nga diaspora, çifti ekzekutohet në shtëpinë e tyre

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Prizren, teksa një çift bashkëshortësh janë gjetur të vrarë në banesën e tyre.

Sipas mediave vendase, ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 10:30 në rrugën “Avni Kabashi” në lagjen “Ortakoll” të Prizrenit.

Bëhet me dije se çifti me mbiemrin Hajdari sapo ishin kthyer nga diaspora. Ende nuk dihen motivet që çuan në këtë tragjedi, teksa policia nuk përjashton mundësinë e një grabitjeje.

Policia e Kosovës ka nisur hetimet për të zbardhur shkaqet e kësaj ngjarjeje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...